Hrací systém
Štvrťfinále
Tímy odohrajú v základných skupinách súboje systémom každý s každým. Do štvrťfinále postupujú z každej skupiny prvé štyri mužstvá. Osem postupujúcich vytvorí štyri dvojice, ktoré následne hrajú krížovým systémom, a teda prvé mužstvo z A-skupiny bude čeliť štvrtému z B-skupiny, druhý tím z A-skupiny zase narazí na . (1A-4B, 2A-3B, 1B-4A, 2B-3A).
Semifinále
Víťazi postupujú do semifinále, kde sa najvyššie nasadený tím – podľa nasledovných kritérií: umiestnenie v skupine, počet bodov v skupine, gólový rozdiel v skupinovej fáze, počet vsietených gólov v skupine – stretne s najnižšie nasadeným tímom.
Oba semifinálové súboje sa odohrajú v Tampere, pričom najvyššie nasadený tím, resp. domáce mužstvo by malo hrať zápas v skoršom čase. Konečné nasadenie tímov podľa času sa určí po štvrťfinále.
Finále
Víťazi semifinále si zahrajú vo finále a porazené tímy čaká zápas o 3. miesto. Aj tieto zápasy sa uskutočnia v Nokia Arena v Tampere. Pre tímy na piatom až siedmom mieste v skupinách sa turnaj končí. Mužstvá z posledných miest v skupinách vypadávajú do divízie I skupiny A.
Bodovanie
Tímy za víťazstvo v riadnej hracej dobe získavajú 3 body. Porazený tím 0 bodov. V prípade nerozhodného stavu po 60 minútach si na konto každé mužstvo pripíše 1 bod a zápas pokračuje 5-minútovým predĺžením vo formáte 3 na 3. Ak ani jeden z tímov počas predĺženia neskóruje, nasledujú trestné strieľania.
Trestné strieľania a predĺženie
Predĺženie vo vyraďovacej časti trvá 10 minút vo formáte 3 na 3. Mužstvo, ktoré počas tohto hracieho úseku strelí gól, zápas vyhráva. V prípade, že sa v predĺžení nerozhodne, nasledujú trestné strieľania.
V zápase o zlato je systém iný. V prípade nerozhodného stavu sa bude zápas predlžovať 20 minút vo formáte 3 na 3 až pokiaľ niektorý z tímov nestrelí gól. Vo finále sa v samostatných nájazdoch rozhodovať nebude.