Slovensko - Kanada MS

Slovensko – Kanada

Slovensko prehralo s Kanadou na MS v hokeji 2023 1:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Duel sme dávali na stanici :ŠPORT a online.

Slovenskí hokejisti vybojovali v tesnom zápase cenný bod s Kanadou. Zverenci Craiga Ramsayho prehrali až v samostatných nájazdoch, kde sa gólovo presadili len Pánik a Chromiak.

Hviezdou zápasu našich bol najmä brankár Samuel Hlavaj, ktorý zlikvidoval 43 streleckých pokusov Kanady.

Zápas bol poznačený viacerými vylúčeniami, medzi ktorými vyčnieval ten Hudáčkov. Slovenský útočník za hrubosť 5 minút plus do konca zápasu.

V závere tretej tretiny nenastupoval už ani Peter Cehlárik, ktorý mal narazenú nohu.

Slovensko - Kanada 1:2 SN (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Góly: 17. Cehlárik (Hrivík, Hudáček) - 8. Neighbours (McBain), rozhodujúci nájazd Quinn. Rozhodovali: Hribik (ČR), Schrader (Nem.) - Kroyer (Dán.), Niittylä (Fín.), vylúčení: 8:9 na 2 min., navyše: Hudáček (SR) 5 min.+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4640 divákov..

Slovensko: Hlavaj – Nemec, Koch, Grman, Kňažko, Ivan, Rosandič, Jánošík, Gajdoš – Pánik, Hrivík, Kelemen – Hudáček, Sukeľ, Cehlárik – Chromiak, Tamáši, Regenda – Okuliar, Čacho, Lantoši

Hokej ONLINE a na stanici :ŠPORT

Slovenských reprezentantov teraz čakajú dva dni voľna a následne sa predstavia proti ďalšiemu nepríjemnému súperovi zo Švajčiarska.

Aj z tohto stretnutia prinesieme priamy prenos a duel si budete môcť vychutnať aj online prostredníctvom nášho livestreamu .

Všetky podstatné informácie o príprave na svetový šampionát prinesieme v spravodajských blokoch Góly-body-sekundy .

Detailné informácie o turnaji ponúkame aj na špecializovanej podstránke venovanej MS v hokeji 2023 .

Dozviete sa, detaily o šampionáte , formáte turnaja , ale aj o histórii slovenského hokeja . A je toho ešte viac, na stránke vám ponúkame aj čerstvé informácie o MS v hokeji 2023.

Zažite hokejovú horúčku s RTVS a sledujte hokej spolu s nami.