Slovensko - Lotyšsko MS

Slovensko – Lotyšsko

Slovensko vyhralo druhý zápas na MS v hokeji 2023 proti Lotyšsku 2:1. Rozhodujúci gól strelil Marek Hrivík. Duel sme vysielali na stanici :ŠPORT a online na webe RTVS.sk.

Skóre otvoril už v 44. sekunde Matúš Sukeľ, Lotyši dokázali gólovo odpovedať v 37. minúte, keď Rodrigo Abols prekonal slovenského brankára Stanislava Škorvánka po úniku. Po Hrivíkovom góle sa domáci snažili vyrovnať, no nepomohla im ani vyše minútová presilovka o dvoch hráčov.

Slováci nastúpia na svoj tretí duel v pondelok od 15.20 SELČ proti Kanade, Lotyši budú hrať v rovnaký deň o 19.20 s Českom .

Slovensko - Lotyšsko 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 1. Sukeľ (Cehlárik), 51. Hrivík (Koch, Pánik) - 37. Abols. Rozhodovali: Hölm (Švéd.), Sewell (V. Brit.) – Briganti (USA), Kroyer (Dán.), vylúčení: 5:1 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 8930 divákov.

Slovensko: Škorvánek - Kňažko, Koch, Grman, Ivan, Rosandič, Jánošík, Gajdoš - Pánik, Hrivík, Kelemen - Hudáček, Sukeľ, Cehlárik - Chromiak, Tamáši, Regenda - Lantoši, Čacho, Okuliar

Hokej ONLINE a na stanici :ŠPORT

Slovenskí reprezentanti budú mať po tomto dueli prvý voľný deň. V pondelok potom nasleduje ďalší súper a mimoriadne náročný. Pôjde o tím Kanady, ktorý obhajuje strieborné medaily spred roka.

Aj z tohto stretnutia prinesieme priamy prenos a duel si budete môcť vychutnať aj online prostredníctvom nášho livestreamu .

Všetky podstatné informácie o príprave na svetový šampionát prinesieme v spravodajských blokoch Góly-body-sekundy .

Detailné informácie o turnaji ponúkame aj na špecializovanej podstránke venovanej MS v hokeji 2023 .

Dozviete sa, detaily o šampionáte , formáte turnaja , ale aj o histórii slovenského hokeja . A je toho ešte viac, na stránke vám ponúkame aj čerstvé informácie o MS v hokeji 2023.

Zažite hokejovú horúčku s RTVS a sledujte hokej spolu s nami.