Slovensko – Nemecko dnes LIVE (prípravný zápas na MS)

Slovensko – Nemecko

Slovensko prehralo v Trenčíne odvetný prípravný zápas pred MS v hokeji 2023 proti Nemecku 3:4 po predĺžení. Duel sme vysielali na stanici :ŠPORT a webe RTVS.sk online.

Zverenci Craiga Ramsayho viedli v zápase 3:1, keď sa dvoma gólmi blysol Pavol Regenda, ale Nemci v závere druhej tretiny vyrovnali a napokon rozhodli v predĺžení po strele Moritza Müllera.

Slováci tak zaknihovali v príprave štvrtú prehru, predtým nestačili v dvojzápase na Česko (1:5, 2:3 sn). Na konte majú aj dva triumfy nad Švajčiarskom (2:0, 3:2 pp).

Slovenský zväz ľadového hokeja sa pred úvodným buly poďakoval bývalému trénerovi národného tímu Františkovi Hossovi i jeho dvom synom Marcelovi a Mariánovi, bývalým reprezentačným útočníkom, za významný prínos pre slovenský hokej.

Slovensko – Nemecko 3:4pp (1:1, 0:2, 2:1 - 0:1 )

Góly: 18. Regenda (Chromiak), 21. Pánik (Lantoši, Gernát), 28. Regenda (Sukeľ, Chromiak) – 23. Fischbuch (Fleischer), 40. Fischbuch (Sturm, Bittner), 40. M. Müller (Ehl, Bittner), 62. M. Müller (Fischbuch, Noebels).

Rozhodovali: Stano, Štefik - Synek, D. Konc ml., vylúčení: 1:2, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 6150 divákov.

Hokej ONLINE a na stanici :ŠPORT

Pre slovenských reprezentantov o týždeň príprava na šampionát vyvrcholí dvojzápasom s Rakúskom (4. a 6. mája).

Z oboch súbojov prinesieme priame prenosy a duely si budete môcť vychutnať aj online prostredníctvom nášho livestreamu.

Všetky podstatné informácie o príprave na svetový šampionát prinesieme v spravodajských blokoch Góly-body-sekundy.

Detailné informácie o turnaji ponúkame aj na špecializovanej podstránke venovanej MS v hokeji 2023.

Dozviete sa potrebné informácie o šampionáte , formáte turnaja, ale aj o histórii slovenského hokeja. A je toho ešte viac, na stránke vám ponúkame aj čerstvé informácie o MS v hokeji 2023.

Zažite hokejovú horúčku s RTVS a sledujte hokej spolu s nami.