Slovensko - Nórsko MS

Slovensko – Nórsko

Slovensko porazilo na záver skupinovej fázy MS v hokeji 2023 Nórsko 4:1. Duel ste mohli sledovať na stanici :ŠPORT a online na webe RTVS.sk.

tesne 2:1. Oba tímy mali pred večerným duelom na konte 11 bodov. Tím Craiga Ramsayho v základnej skupine zdolal aj Slovinsko (1:0), prehral s Českom 2:3, Švajčiarskom 2:4 a po bode uhral s Kazachstanom (3:4 pp a sn) a Kanadou (1:2 pp a sn).

Zverenci Craiga Ramsayho rozhodli o svojom triumfe nad Nórmi v úvodnom dejstve, mali doň skvelý vstup a už vo ôsmej minúte viedli 2:0 vďaka gólom kapitána Mareka Hrivíka a Petra Cehlárika. V závere tretiny predviedol svoju rýchlosť Róbert Lantoši a bolo 3:0.

Nóri v prostrednej časti znížili, no Slovensko si potrebné 3 body postrážilo a udržalo si nádej na štvrťfinále. Skóre uzavrel do prázdnej bránky Richard Pánik.

Slovensko – Nórsko 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Góly: 4. Hrivík (Pánik, Regenda), 8. Cehlárik (Rosandič, Kňažko), 16. Lantoši (Gajdoš), 59. Pánik - 24. Vikingstad (Berg-Paulsen, T. Olsen)

Rozhodovali: Bloski (Kanada), Hunnius (Nemecko) - Cattaneo (Švajčiarsko), Wyonzek (Kanada). Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0

Hokej ONLINE a na stanici :ŠPORT

Slováci musia čakať na vývoj stretnutia Švajačiarsko - Lotyšsko, aby zistili, či postúpia do štvrťfinále. Udeje sa tak iba vtedy, ak by Helvéti vyhrali nad domácim tímom v riadnom hracom čase.

Všetky podstatné informácie o príprave na svetový šampionát prinesieme v spravodajských blokoch Góly-body-sekundy.

Detailné informácie o turnaji ponúkame aj na špecializovanej podstránke venovanej MS v hokeji 2023.

Dozviete sa, detaily o šampionáte, formáte turnaja, ale aj o histórii slovenského hokeja. A je toho ešte viac, na stránke vám ponúkame aj čerstvé informácie o MS v hokeji 2023.

Zažite hokejovú horúčku s RTVS a sledujte hokej spolu s nami.