Slovensko – USA

Slovenskí hokejisti dnes porazili USA 3:2 po sn a postúpili do semifinále na ZOH v Pekingu! Súboj ste mohli sledovať s RTVS aj ONLINE.

Slovensko sa dostalo medzi štyri najlepšie tímy na olymiáde a po 12 rokoch si zahráme o medaily.

USA - Slovensko 2:3 pp a sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 20. Abruzzese (Beniers, Kampfer), 29. Hentges (Perbix, Smith) - 12. Slafkovský (Čerešňák, Regenda), 60. Hrivík (Čajkovský, Hudáček), rozh. nájazd Cehlárik. Rozhodovali: Björk (Švéd.), Gofman - Šalagin (obaja Rus.), McCrank (Kan.), vylúčení: 1:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 1059 divákov.

ZOH: Hokej USA - SVK 2:3 (sn) Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Autorom víťazného nájazdu bol Peter Cehlárik. Slováci si po dvanástich rokoch na ZOH zahrajú o medaily, na meno súpera v piatkovom semifinále si musia ešte počkať.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho otvorili na National Indoor Stadium skóre v 12. minúte, keď strelil svoj piaty olympijský gól Juraj Slafkovský. Američania dokázali stav otočiť po zásahoch Nicka Abruzzeseho z 20. minúty a Sama Hentgesa z druhej tretiny.

Slováci si vynútili predĺženie gólom Mareka Hrivíka 44 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času. V predĺžení gól nepadol a tak nasledoval nájazdový rozstrel, v ktorom rozhodol vo štvrtej sérii Cehlárik.

Slováci si v ére samostatnosti zahrali vo štvrťfinále ZOH len štvrtýkrát v histórii a druhýkrát boli úspešní. Zopakovali úspech z Vancouveru 2010, keď tím vedený Jánom Filcom vyradil vo štvrťfinále Švédov (4:3). Na olympijskom turnaji aj s hráčmi NHL napokon obsadil štvrté miesto.

Slovensko – USA sme sledovali online

Zápas s USA sme opäť vysielali online rovnako ako štyri predošlé, keď sme postupne prehrali s Fínskom 2:6 , Švédskom 1:4, a vyhrali nad Lotyšskom 5:2 a Nemeckom 4:0. Livestream ponúkneme aj zo semifinálového súboja.

Hokej môžete pozerať aj prostredníctvom našej mobilnej aplikácie a živé prenosy našich vysielame aj na Rádiu Slovensko.

Všetky podstatné informácie z olympiády i zákulisia hokejovej reprezentácie ponúkame aj v našich spravodajských reláciách Góly-body-sekundy či Športžurnál. Zaujímavosti a výsledky z olympiády nájdete na našej podstránke Zimná olympiáda 2022.

Doteraz ste mohli sledovať ONLINE aj zlatú radosť Petry Vlhovej.