Záverečný ceremoniál ZOH

Záverečný ceremoniál

Zimná olympiáda v Pekingu dnes končí. Posledný deň ešte čaká záverečný ceremoniál, ktorý prinášame ONLINE.

Olympijský oheň dnes v Pekingu zhasne. Čínska metropola odovzdá olympijský odkaz Cortie d´Ampezzo, kde sa budú konať zimné olympijské hry o štri roky.

Čína priniesla množstvo športových príbehov. Nás zaujala najmä zaltá radosť Petry Vlhovej ako aj hokejový turnaj mužov, na ktorom prekvapili najmä naši hráči, keď získali bronzové medaily. Práve jeden z hráčom hokejového tímu ponesie aj na ceremoniály našu vlajku. Jeho meno je Peter Cehlárik.

Zo zvyšných reprezentantov Slovenska zaujala ešte Paulína Fialková, ktorá zaznamenala 10. miesto v stíhacích pretekoch na 10 km žien. Zvyšok pretekárov na lepšie priečky nemalo.

Slovensko na zimnej olympiáde dokopy reprezentovali 50 športovcov. Najúspešnejšou krajinou na pekignskej olympiáde bolo Nórsko, ktoré získalo 37 medailí (16x zlato, 8x striebro a 13 bronz).

Slovensko sa umiestnilo v poradí krajín na 21. mieste, vďaka zisku zlata Petry Vlhovej a bronzu hokejistov.