Richard Varga

Richard Varga

Triatlon

Narodil sa 28. januára 1989 v Bratislave, preteká za klub Triax Bratislava a športovej disciplíne triatlon sa venuje 7 rokov a  plávaniu 15 rokov.

Osobný tréner: Michal Varga

Najväčší úspech: 2. miesto ME do 23 rokov, 4. miesto ME                               4x majster sveta v aquatlone, 6. miesto MS, OH v Londýne 2012

Richard Varga sa dlhodobo špecializoval na plávanie (okrem toho aj hrával futbal) a dlhodobo je medzi svetovými triatlonistami v rámci ITU považovaný za najlepšieho plavca - najmä vďaka tomu je štvornásobný majster sveta v aquatlone. Rovnako tomu bolo aj na OH 2012 v Londýne, kde celkove obsadil 22. miesto, po plaveckej časti viedol. Najlepšiu sezónu v triatlonovej kariére mal v roku 2015, keď na ME v Ženeve skončil štvrtý (necelé tri sekundy od bronzu) a na I. európskych hrách v Baku piaty. V Baku dostal poctu byť vlajkonosičom slovenskej výpravy na otváracom ceremoniáli. V Riu de Janeiro sa vlani zúčastnil na predolympijských pretekoch, v cyklistickej časti však mal nepríjemný pád po kolízii s talianskym súperom. V seriáli majstrovstiev sveta sa zatiaľ 7-krát umiestil v prvej desiatke, najlepšie bol šiesty v Kitzbüheli 2013, siedmy bol v Štokholme 2013 aj v Aucklande 2015, ôsmy v Hamburgu 2015. Jeho športovým hrdinom je Muhammad Ali.

Ako uspel na OH v Riu:
Muži: 11. Richard Varga 1:47:17


Video

Profily slovenských športovcov

Aktuálne z Ria