Úvod Novinky MS v hokeji 2021
Slovenská reprezentácia zdolala Britov a má šesť bodov

Slovenskí hokejisti vyhrali v druhom zápase na majstrovstvách sveta nad Veľkou Britániou 2:1.

A-skupina:

Veľká Británia - SLOVENSKO 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 23. Kirk (Perlini, Richardson) - 1. Hrivík (Lantoši), 25. Lantoši (Cehlárik)

Veľká Británia: Bowns - Richardson, Tetlow, D. Phillips, O'Connor, Ehrhardt, Clements, Swindlehurst - Hammond, Dowd, Lake - Perlini, Kirk, Connolly - Lachowicz, Duggan, Betteridge - Myers, Ferrara, J. Phillips - Davies

Slovensko: Konrád (21. Hudáček) - Gernát, Rosandič, Nemec, Ďaloga, Grman, Jánošík, Gachulinec, Kňažko - Lantoši, Hrivík, Cehlárik - Pospíšil, Krištof, Skalický - Studenič, Roman, Faško-Rudáš - Slafkovský, Sukeľ, Liška

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Zverenci Craiga Ramseyho mali v úvodnej tretine veľkú prevahu. Zo sedemnástich striel na bránku súpera však vyťažili len jeden gól. Už v 25. sekunde duelu ho strelil center prvej slovenskej formácie Marek Hrivík. Brankár Branislav Konrád čelil len dvom zakončeniam britských hráčov.

Konrád musel pre zranenie odstúpiť zo zápasu a od prostrednej časti hry ho nahradil Július Hudáček, ktorý v 23. minúte inkasoval po dorážke Liama Kirka. O dve minúty neskôr vrátil slovenskej reprezentácii najtesnejšie vedenie krásnou strelou švihom Róbert Lantoši.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2021

Do druhého klaksónu mali naši veľký tlak s množstvom príležitostí, ale gólman Ben Bowns držal Veľkú Britániu v hre o body.

Tretia tretina už zmenu skóre nepriniesla. Slováci tak získali tri body, ktoré sa však rodili ťažšie, než sa predpokladalo.