Úvod Novinky Šport
Obrovská chyba rozhodcov. Spočítajte Talianov na hracej ploche

Ku kurióznej situácii prišlo v posledných sekundách riadneho hracieho času v zápase Francúzska proti Taliansku.

Stav na konci tretej tretiny v zápase na MS v hokeji 2022 medzi Francúzskom a Talianskom bol 1:1.

Taliani boli z vyrovnávajúceho gólu Francúzov, ktorý dali pri hre bez brankára, natoľko otrasení, že pri poslednom striedaní boli na ľadovej ploche šiesti.

A nešlo len o chvíľkovú záležitosť, čo si hneď všimli kometátori RTVS Marek Marušiak a Ondrej Rusnák.

Pozrite si celú situáciu vo videu.

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

...Desať sekúnd zostáva do konca tretej tretiny a Taliani, spočítajme si ich, koľko ich je na ľade. Áno, je ich šesť. A už poriadne dlho, a to nehrajú power play.

A stále sú šiesti na ľade, a to je veľmi komická situácia, pretože v tejto chvíli sa končí tretia tretina, až v tomto momente sa Taliani pobrali na striedačku – veľmi nenápadne, komentoval s úsmevom Marek Marušiak.

Dodal, že rozhodcovia boli voči Talianom veľmi benevolentní.

„Povedzme si otvorene, spravili obrovskú chybu,“ upresnil pochybenie arbitrov komentátor Ondrej Rusnák s tým, že takúto situáciu si musí všimnúť čiarový rozhodca.

Zápas sa skončil víťazstvom Francúzska, nádeje Talianska pochovali v predĺžení a vyhrali 2:1.