Úvod Novinky Tour de France
Lucenko premiérovo vyhral, pre Sagana bola 6. etapa tranzitnou

Pre Sagana mala 6. etapa tranzitný charakter.

Víťazom 6. etapy 107. ročníka Tour de France sa stal Alexej Lucenko. Dvadsaťsedemročný kazašský cyklista tímu Astana bol najsilnejším z osemčlenného úniku dňa a zaknihoval premiérový triumf na najslávnejších cyklistických pretekoch sveta. Rozhodujúce zrýchlenie predviedol na stúpaní prvej kategórie Col de la Lusette približne 17 kilometrov pred cieľovou čiarou.

banner na Tour de France 2020

Vybudovaný náskok si udržal až do cieľa, kam prišiel s náskokom 55 sekúnd pred druhým Jesúsom Herradom (Cofidis). Tretí Greg Van Avermaet (CCC) finišoval s mankom 2 minút a 15 sekúnd.

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Peter Sagan obsadil na šprintérskej prémii 13. miesto. Líder bodovacej súťaže Sam Bennett si vybojoval 10. priečku, vďaka čomu zvýšil svoj náskok na čele poradia klasifikácie o zelený dres na 12 bodov.

Pre slovenského cyklistu nebolo celkové umiestnenie v 6. etape aktuálneho ročníka Starej dámy dôležité. Klasifikovali ho na 111. pozícii so stratou 26 minút a 47 sekúnd.

Držitelia dresov zostali po 6. etape nezmenení.