Slušnosť je v súčasnosti obrovskou vzácnosťou. Tak ako sa správame slušne doma, v práci či na verejnosti, rovnako slušne by sme sa mali správať aj na sociálnych sieťach .
„V bežnom živote nemáme radi ľudí, ktorí rozprávajú stále o sebe, takisto nás otravuje, keď nám niekto na sociálnej sieti posiela informácie o svojom dennom režime – od prebudenia až po uloženie sa do postele a neustále zdôrazňuje to svoje JA... pravidlá, ktoré sú v bežnom živote, sú rovnaké alebo veľmi podobné aj v online priestore,“ hovorí Anton Bódis , odborník na etiketu.
Sociálne siete.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Zároveň je potrebné spomenúť, že na sociálnych sieťach je veľmi dôležitý prvý dojem . Možností, ako zo seba urobiť lepšieho a krajšieho, je dnes veľmi veľa.
Vypestovať si falošný imidž na sociálnych sieťach síce môžeme, no dlho ho udržiavať nedokážeme. „Ľudia postupom času zistia, že to nie sme naozaj my a že sme sa v snahe o prvý dojem vykreslili o trošku lepšie,“ dodáva skúsený odborník.
Rovnako by sme mali myslieť aj na informácie, ktoré o sebe zverejňujeme. Hovoriť stále o sebe je nielen neslušné, ale aj nebezpečné. Vedieť o komkoľvek príliš veľa nie je dobré a ani vhodné.
Samostatnou témou sú komentáre , ktoré uverejňujeme. Mnohí zabúdajú na to, že stopa na internete zostáva aj po tom, čo zo sociálnych sietí odídeme.
Komentáre na FB.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
„Predtým, ako uverejníme v diskusií akýkoľvek komentár, zamyslime sa nad tým, či by sme to človeku dokázali povedať aj priamo do očí. Dať na internet čokoľvek, keď oproti nám nikto nestojí, alebo nesedí a nepozerá sa nám do tváre, je jednoduché,“
uzatvára slovami o akejsi vnútornej brzde Bódis.
Podarí sa nám ju v novom roku násť? Budeme v internetových diskusiách slušnejší a taktnejší?
Rok 2022 by sa tak pre nás mohol stať obrovskou výzvou.