Obzrite sa s nami prostredníctvom fotografií za tým najlepším, čo ponúkla pekinská olympiáda.

Nový športový kanál na RTVS Mobilný banner pre šport

Zlatá Petra Vlhová

Liptáčka to nemala v Pekingu jednoduché. Všetci od nej očakávali medailu.

Cesta za ňou bola tŕnistá, Petre nevyhovoval technický sneh, ale napokon ju dosiahla.

V druhom kole slalomu predviedla famóznu jazdu a z ôsmeho miesta po prvom kole sa posunula až na najvyšší zlatý stupienok.

Bronzoví hokejisti

Turnaj začali dvomi prehrami. Vtedy na medailu nemyslel azda nikto.

Potom však Slováci zdolali Lotyšsko, Nemecko a vo štvrťfinálovej dráme aj USA.

V semifinále síce nestačili na Fínov, no v zápase o bronz vyhrali nad Švédmi suverénne 4:0.

Najväčšou hviezdou olympijského hokejového turnaja sa stal len 17-ročný mladík Juraj Slafkovský, ktorý dal sedem gólov.

Najúspešnejší športovec

Bol ním Johannes Thingnes Bö. Nórsky biatlonista získal na ZOH 2022 päť medailí, z toho štyri zlaté.

Najúspešnejšia športovkyňa

Nóri sa môžu pochváliť aj najúspešnejšou športovkyňou. Biatlonistka Marte Olsbuová Roiselandová zažila medailovú radosť v Pekingu päťkrát. Trikrát bola zlatá a dvakrát bronzová.

Čínska akrobatická lyžiarka z USA

Osemnásťročná rodáčka z Kalifornie Eileen Gu reprezentuje Čínu pod menom Ku Aj-ling. Na ZOH 2022 vzbudila pozornosť dvomi zlatými a jednou striebornou medailou v akrobatickom lyžovaní.

Zlatá medaila po prekonaní rakoviny

O jeden z nakrajších príbehov sa postaral Kanaďan Max Parrot. V roku 2018 mu vstúpila do života rakovina lymfatických uzlín. Po dvanástich chemoterapiách ju prekonal a v Pekingu ovládol súťaž snoubordistov v disciplíne slopestyle.

Svetové rekordy krasokorčuliarov

Francúzski krasokorčuliari Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron stanovili svetový rekord v tancoch na ľadoch.

Čínsky pár Wen-ťing Suej a Cchung Chan dokázali rovnakú vec v súťaží športových dvojíc.

Najpamätnejšie momenty, ktoré menili olympijské krasokorčuľovanie (1. časť)