Správy
Štvrtok 14.05.2015 19:00
Vhodné pre všetkých
Európska tvorba
Pomoc
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Časti relácie
- 00:00:51 Správkyňa Váhostavu zvýhodnila veriteľa Mladá správkyňa Petra Gábrišová možno sama ohrozila reštrukturalizáciu Váhostavu. Podľa zistení Aliancie Fair Play urobila v ozdravnom pláne chybu - zvýhodnila jedného veriteľa na úkor iných. Podľa zákona by za takúto chybu mal ísť Váhostav rovno do konkurzu.
- 00:04:06 Odporúčania EK pre Slovensko Európska komisia vyzvala slovenskú vládu, aby zefektívnila zdravotníctvo, viac bojovala s dlhodobou nezamestnanosťou a zlepšila podmienky učiteľom. Brusel vidí medzery aj vo fungovaní slovenskej verejnej správy, ktorá nízkou efektivitou komplikuje život podnikateľom. Komisia vydáva odporúčania každý rok, pre všetkých 28 štátov Európskej únie.
- 00:06:18 Domáce spravodajstvo
- 00:06:36 Schválili preventívne odobratie zbrane Od prvého júla budú môcť policajti odobrať zbraň každému, u koho bude podozrenie, že ňou môže spáchať trestný čin. Novela zákona, ktorú dnes schválila Národná rada takisto zakazuje predaj expanzných zbraní na internete. Sú to zbrane prerobené tak, aby sa z nich nedalo strieľať ostrými nábojmi. Noví vlastníci ich navyše budú musieť nahlásiť polícii.
- 00:08:45 Domáce spravodajstvo
- 00:09:19 Súd posudzuje väzbu primátora Galanty Škandál v Galante zasahuje viac osôb. Po zadržaní primátora Petra Pašku kriminalisti obvinili aj bývalého primátora a 2 zamestnancov mestského úradu. Dvoch stíhajú na slobode, primátor je stále zadržaný. Sudkyňa dnes rozhoduje či primátora Petra Pašku budú vyšetrovať na slobode alebo zostane za mrežami. V Galante máme Leonu Kočkovičovú Fučíkovú. Leona, už sudkyňa rozhodla?
- 00:11:14 Naši podnikatelia hľadajú turecké trhy Istanbul hostí už šiesty ročník slovensko-tureckého podnikateľského fóra. Spoločnosti zo Slovenska majú šancu preraziť nielen na turecký trh, ale aj do iných krajín regiónov. Vzniklo aj Fórum pre vedu, inovácie a obchod. Pomôže výmene študentov a pedagógov medzi bratislavskou technickou univerzitou a Univerzitou Bilgi v Istanbule.
- 00:13:44 Minské prímerie podľa lídrov nefunguje Februárové dohody z Minska priniesli na východ Ukrajiny zatiaľ iba pseudoprímerie. V rozhovore pre nemeckú televíziu ZDF to povedal ukrajinský prezident Petro Porošenko. Podľa nemeckej kancelárky Angely Merkelovej sa pokoj zbraní v Donbase presadzuje veľmi ťažko. Ukrajinská armáda a proruskí separatisti sa naďalej obviňujú z jeho porušovania.
- 00:16:04 NATO: Riešením pre Ukrajinu je mier Ukrajine sa venovali aj ministri zahraničných vecí členských štátov NATO. V Turecku sa stretli so svojím ukrajinským kolegom Pavlom Klimkinom. Aliancia naďalej stojí za suverenitou Ukrajiny a plánuje podporovať reformy v krajine.
- 00:18:35 Zahraničné spravodajstvo
- 00:19:00 Na cestách zomiera tento rok menej ľudí Za prvé štyri mesiac tohto roka zomrelo na slovenských cestách menej ľudí ako v rovnakom období vlani. Polícia to vysvetľuje lepšou prevenciou. Problémom číslo jeden naďalej zostáva alkohol.
- 00:21:00 Domáce spravodajstvo
- 00:21:45 Česko stoplo podozrivú zákazku pre Irán Irán sa údajne pokúšal získať technológie pre svoj jadrový program z Česka. Podozrivý nákup Česi zmarili. Uvádza sa to v správe expertov OSN. Na Irán sú uvalené sankcie a ich porušovanie prísne sledujú. Viac informácií z Prahy má Katarína Vítková.
- 00:23:00 Požiar v továrni neprežilo 72 ľudí Požiar v továrni na gumenú obuv vo filipínskej Manile neprežilo 72 ľudí. Oheň mohla spôsobiť iskra, ktorá vyletela pri zváraní. V čase požiaru bolo v továrni 200 až 300 ľudí. Uniknúť sa podarilo tým, ktorí v budove pracovali na prízemí.
- 00:25:12 Zahraničné spravodajstvo
- 00:25:48 Prvá krížová transplantácia obličiek Dve sestry a jeden manželský pár - spojila transplantácia. Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura v Košiciach a Univerzitná nemocnica Martin prvýkrát na Slovensku urobili výmennú krížovú transplantáciu obličiek od žijúcich darcov.
- 00:28:23 Viedenská arbitráž Druhá svetová vojna, ktorú si pripomíname v našom seriáli, priniesla traumy Slovákom, ale aj Maďarom. Po Viedenskej arbitráži v roku 1938 okupovalo juh Slovenska Maďarsko aj s druhým najväčším mestom Košice. Hortyovský režim začal prenasledovať ľudí slovenskej a českej národnosti. Po skončení vojny postihli krivdy aj Maďarov, vrátane obyčajných ľudí, ktorí sa ničím neprevinili. Stratili občianstvo a mnohí boli prinútení opustiť domovy.
- 00:31:13 Noc literatúry bola v 13 krajinách V desiatkach slovenských a európskych miest zažili Noc Literatúry. Na Slovensku bola siedmy krát. Úryvky z diel čítali herci napríklad v knižniciach, kaviarňach, ale niekedy aj na nezvyčajných miestach.
Archív - zvoľte dátum
Reláciu najbližšie vysielame
- Nedeľa 17.11. 19:00
- Pondelok 18.11. 19:00
- Utorok 19.11. 19:00
- Streda 20.11. 19:00
- Štvrtok 21.11. 19:00
- Piatok 22.11. 19:00
- Sobota 23.11. 19:00